AKTUALNOŚCI

Komunikat dotyczacy rozwoju zawodowego trenerów i instruktorów tenisa

Szanowni Państwo, Międzynarodowa Federacja Tenisowa oraz Polski Związek Tenisowy wspierają środowisko tenisowe w tym trudnym czasie. Aby być na bieżąco z aktualnymi trendami w nauczaniu i treningu tenisowym, zachęcamy do zdobywania wiedzy dostępnej online. Aby wesprzeć 164 000 trenerów na całym świecie, ITF udostępniła swoje zasoby na platformie ITF Academy bezpłatnie do odwołania. Poniżej szczegóły:
1. ITF Academy oferuje bogate zasoby (filmy, prezentacje, artykuły
naukowe) z których mogą skorzystać trenerzy, rodzice, nauczyciele i każdy, kto chce ulepszyć własną grę.
2. Interaktywne kursy online zostały dodane do platformy w postaci 18
kursów w j. angielskim, 6 w j. hiszpańskim i 6 w j. francuskim. Kursy obejmują różne tematy, od „Wstępu do strategii i taktyki” po „Etykę w coachingu”. Co tydzień będą dodawane nowe kursy z m.in. „ustalaniem celów”, „tenisowymi rodzicami” i „metodologią nauczania”.
3. Oprócz kursów i zasobów dostępnych w ITF Academy, ITF udostępnia
również najlepiej sprzedający się ebook „Advanced Coaching Manual” za darmo dla wszystkich (wcześniej 14,99 GBP). Podręcznik dostępny jest za pośrednictwem aplikacji „ITF ebooks”. Podręcznik opublikowany w 13 językach zawiera informacje na temat wszystkich elementów gry dla trenerów pracujących z zawodnikami o różnym poziomie umiejętności.
4. Aby uzyskać dostęp do „Advanced Coaching Manual” lub dowolnej innej
publikacji ITF, wyszukaj „ITF ebooks” w Google Play na urządzenia z Androidem lub App Store na urządzenia Apple i pobierz aplikację.
LOGO